XX Maisematiemaraton 2016

Urjalan Valajärvi, Punkalaidun, Huittinen

Päivän kisan tulokset (tulospalvelu Timo Jokinen)

Tuloste on valmis 17:54:24
Kilpailun sarjat: MMY; MM40; MM45; MM50; MM55; MM60; MMK60; MNY; MN40; MN50; PMMY; PMM40; PMM50; PMM60; PMNY; PMN40; PMN50; MWARN; MWARM; MWPAN; MWPAM; P05; T05; P07; T07; P09; T09; P11; T11; P13; T13
SijaKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiTulosEro voittajaan
MMY Miehet 42.195 km , tilanne
1. 8Tähtinen MarkusSäkylä2:51:53
2. 1Ruohola TuomasKlaukkala2:55:56   4:03
3. 5Isoaho JanneAlavus3:03:40   11:47
4. 7Pitkänen TeemuTurku3:16:01   24:08
5. 2Saarinen SamuliNokia3:42:14   50:21
6. 3Sandvik KimTampere5:24:57   2:33:04
7. 4Väkiparta PetteriJuoksukaljat Pirkkala5:25:35   2:33:42
8. 6Saukkonen KaleviVsVU7:05:22   4:13:29
Sarjaluettelo
MM40 Miehet 40 vuotta 42.195 km , tilanne
1. 25Isoaho MarkoTampere3:14:48
2. 27Pihlavirta SamiNokia3:45:11   30:23
3. 26Lahti AnttiSasky4:27:40   1:12:52
4. 28Rantahalvari Arto 4:37:44   1:22:56
5. 29Vähä-Piikkiö KalleRusko5:53:39   2:38:51
Sarjaluettelo
MM45 Miehet 45 vuotta 42.195 km , tilanne
1. 48Uusitalo JanneFMR4:20:18
2. 47Kerttunen JuhaJärvenpää4:33:55   13:37
Sarjaluettelo
MM50 Miehet 50 vuotta 42.195 km , tilanne
1. 71Julin PetriTurku3:26:50
2. 73Koskela-Koivisto MarkoPirkkala3:33:02   6:12
3. 74Wiik PekkaHuittinen4:14:09   47:19
4. 72Santala PasiRauma4:14:09   47:19
5. 70Helppolainen PasiEki Kokemäki4:19:48   52:58
6. 69Alkiora PetriPolamk Espoo5:07:17   1:40:27
Sarjaluettelo
MM55 Miehet 55 vuotta 42.195 km , tilanne
1. 94Sahla ReijoLittoinen3:51:16
2. 92Peltomaa ReijoKanMara Pomarkku3:52:36   1:20
3. 93Reunanen JariVirttaan Nousu3:53:54   2:38
4. 95Niinisalo JariTeam Jaksaa & co4:15:06   23:50
5. 91Pajula HeikkiAura4:38:13   46:57
Sarjaluettelo
MM60 Miehet 60 vuotta 42.195 km , tilanne
1.119Malinen PasiEura3:27:57
2.120Koskinen Markku100mc.fi3:44:12   16:15
3.118Tatti PekkaHuittisten Maratoonarit3:45:48   17:51
4.117Sjöblom ReijoOlkiluodon Voima4:01:05   33:08
5.113Halkivaha ErkkiOripää4:02:17   34:20
6.114Kainulainen TapioLempäälä4:24:24   56:27
7.116Peltonen Pasi 4:58:31   1:30:34
Sarjaluettelo
MMK60 Miehet 60 Käsipyörä 42.195 km , tilanne
1.121Syrjälä AarreJokioinen2:08:01
Sarjaluettelo
MNY Naiset 42.195 km , tilanne
1.136Hyvärinen PaulaRauma3:39:09
2.137Ritvonen MinnaLiikuttavat Sastamala4:29:14   50:05
3.135Granroth KatiHarjavalta4:39:21   1:00:12
Sarjaluettelo
MN40 Naiset 40 vuotta 42.195 km , tilanne
1.157Ahonoja PiaJärvenpää4:33:52
2.158Palevuo-Antas PiaRiihimäki4:44:33   10:41
Sarjaluettelo
MN50 Naiset 50 vuotta 42.195 km , tilanne
1.182Närvä MinnaValkeakoski3:49:13
2.179Lehtinen HeliFMR3:51:28   2:15
3.181Santala MariRauma3:55:57   6:44
4.180Pajula HelenaYpäjän Yllätys4:17:53   28:40
Sarjaluettelo
PMMY Miehet, puoli 21 km , tilanne
1.206Välimäki MarkusKylmäkosken Veikot1:19:37
2.209Toivola AleksiKemiön Kiilat1:33:53   14:16
3.208Sivula RikuSammun Kunto1:41:25   21:48
4.202Nurmi PekkaLiikuttavat Sastamala1:47:37   28:00
5.212Haavisto HenriLempäälä1:53:07   33:30
6.210Ojala VilleUlvila1:53:59   34:22
7.205Toivo MarkoNOT-OK PKSSK1:56:55   37:18
8.201Ahonen JussiPunkalaidun1:58:04   38:27
9.204Ruusela TeemuHuittinen2:01:16   41:39
10.207Kiuru ArtturiHuittinen2:19:47   1:00:10
11.211Hietikko KimTampere2:25:22   1:05:45
DNS203Peurala MattiPunkalaidun-
Sarjaluettelo
PMM40 Miehet 40 vuotta, puoli 21 km , tilanne
1.264Leinonen VesaNakkila1:43:29
2.265Nieminen KariLiikuttavat1:47:37   4:08
3.266Nokkala MikkoLauttakylän Luja1:49:08   5:39
4.267Vaintola TomiAlastaron Urheilijat1:54:50   11:21
5.270Nieminen PasiSammun Kunto1:58:45   15:16
6.263Ketonen TeroPöytyä2:07:51   24:22
7.262Karttunen TapioHuittinen2:27:42   44:13
8.268Vuori HarriRusko2:27:55   44:26
9.269Saikkonen HeikkiPunkalaidun2:39:22   55:53
DNS261Heikkonen RamiSuSi Karjalohja-
Sarjaluettelo
PMM50 Miehet 50 vuotta, puoli 21 km , tilanne
1.306Mahlamäki JoukoLauttakylän Luja1:15:37
2.311Virta MarkkuLoimaan Leisku1:26:56   11:19
3.305Leppänen PekkaMellilä1:32:48   17:11
4.310Saari TimoLiikuttavat Sastamala1:38:50   23:13
5.302Kokkonen AskoVampulan Urheilijat1:49:22   33:45
6.313Uotila MikkoUrjala1:50:49   35:12
7.314Marila HarriLiikuttavat1:51:25   35:48
8.312Pakkanen JuhaPIR-HI1:51:29   35:52
9.309Nummela TimoVesinummela Oy1:59:47   44:10
10.307Moilanen PetriHämeenlinna2:01:05   45:28
11.308Niemi JariPunKu2:05:07   49:30
12.303Korteniemi JoukoLempäälä2:06:15   50:38
13.304Kuntsi PekkaVampulan Urheilijat2:08:34   52:57
14.301Isosaari EsaWanajan juoksuklubi2:20:36   1:04:59
Sarjaluettelo
PMM60 Miehet 60 vuotta, puoli 21 km , tilanne
1.350Nikkilä HannuTyrvää1:46:27
2.348Virtanen PenttiÄetsän Kunto -811:46:41   14
3.344Kortelahti JuhaniPunkalaidun1:46:58   31
4.341Hannikainen JormaVihdin Urheiluveteraanit1:47:20   53
5.349Yli-Huhtala TeuvoLiikuttavat1:51:12   4:45
6.347Virko EsaVahdon Tuisku1:56:20   9:53
7.345Oinaanoja JormaHuittinen1:56:26   9:59
8.342Henttinen TapaniPunKu1:57:20   10:53
9.346Peurala PekkaPunkalaidun2:11:25   24:58
10.115Lukkarinen EsaTeam Raju Laitila2:17:58   31:31
DNS343Holmberg RolfFMR Turku-
Sarjaluettelo
PMNY Naiset, puoli 21 km , tilanne
1.372Ranta NooraHuittinen1:54:04
2.366Lastunen HeidiSalo1:56:28   2:24
3.365Laamanen JuliaHuittinen2:03:10   9:06
4.361Hyrkäs MarjoHuittinen2:06:32   12:28
5.368Määttä JennaNokia2:07:37   13:33
6.363Kuntsi AinoVampulan Urheilijat2:08:34   14:30
7.371Sivula HeidiHuittinen2:09:20   15:16
8.367Mäkelä JoannaYlöjärvi2:29:05   35:01
9.362Jonkka LauraPunkalaidun2:31:57   37:53
10.369Rovaharju KatjaHuittinen2:32:12   38:08
10.370Saha SiniHuittinen2:32:12   38:08
12.373Ritola TeijaEura2:36:41   42:37
DNS364Laaksonen NinnuNokia-
Sarjaluettelo
PMN40 Naiset 40 vuotta, puoli 21 km , tilanne
1.419Tryyki PäiviLiikuttavat1:40:10
2.411Asa LottaPunKu1:47:26   7:16
3.421Haavisto MaritaKuljun Kusema1:51:12   11:02
4.415Nuojua SatuEspoo1:56:37   16:27
5.414Lenardic SanjaKarjalohja1:56:45   16:35
6.417Savolainen ElinaLauttakylän Luja1:57:49   17:39
7.420Rapeli NinaLiikuttavat2:06:46   26:36
8.413Kyeemyint-Kaski MayEspoo2:13:27   33:17
9.418Kiuru SariHuittinen2:27:55   47:45
DNS416Rantoja KatjaRiihimäki-
Sarjaluettelo
PMN50 Naiset 50 vuotta, puoli 21 km , tilanne
1.462Hakala AnneSporttiveteraanit Helsinki1:42:42
2.465Tolvi AnnaFunRun Salo1:44:16   1:34
3.467Vatka RiittaNokia1:59:51   17:09
4.464Laihonen MerjaPori2:13:37   30:55
5.468Kykylä TuulaVampU2:17:17   34:35
6.461Aro TuijaHuittinen2:27:59   45:17
7.466Turunen SeijaAlastaro2:42:37   59:55
8.463Hemmo-Markkula Mari 3:23:02   1:40:20
Sarjaluettelo
MWARN WarttiMaratonN 10 km , tilanne
1.535Häkkinen Anna-LiisaPunKu39:10
2.536Joensuu NiinaKokemäki47:20   8:10
3.412Kivi LeenaHarjavalta47:52   8:42
4.542Pitkänen AnnePunkalaidun48:09   8:59
5.541Nieminen JohannaVsV48:21   9:11
6.554Piha PäiviPöytyä49:35   10:25
7.546Tenkanen VirpiLoimaa51:27   12:17
8.550Palonen ArjaKPK24752:29   13:19
9.540Mikkola JohannaTurku55:36   16:26
10.548Vainio PirjoNummela56:37   17:27
11.549Niemensalo HeidiHuittinen57:11   18:01
12.551Langenoja MariannaHuittinen58:29   19:19
13.534Huhtala JohannaÄetsän Kunto -8158:32   19:22
14.539Mattila PiaSastamala59:21   20:11
15.547Urpo LiisiSomero1:01:29   22:19
16.532Ahonen LeenaHuittinen1:05:49   26:39
17.538Kiuru JaanaÄetsän Kunto -811:07:01   27:51
17.552Ahonen LeenaHuittinen1:07:01   27:51
19.531Aapro KatjaPunkalaidun1:09:34   30:24
20.553Marttila SiruPunKu1:12:44   33:34
21.533Antila MaritaForssa1:14:05   34:55
22.544Roitto-Mäkelä NiinaMänttä-Vilppula1:14:07   34:57
DNS537Järvi PaulaYu -95 Kokemäki-
DNS543Rehakka SusannaHuittinen-
DNS545Ruohomäki ArjaHuittinen-
Sarjaluettelo
MWARM WarttiMaratonM 10 km , tilanne
1.513Nikkilä SamiVsV38:01
2.502Koivula Juha-PekkaSastamala38:45   44
3.511Färm JukkaPoKu42:04   4:03
4.508Keero JanisEspoo44:36   6:35
5.510Moilanen JukkaPoKu45:40   7:39
6.509Malm JannePori47:50   9:49
7.503Langenoja OlliHuittinen49:41   11:40
8.512Timonen OlliLoimaa51:42   13:41
9.507Vainio JuhaNummela54:07   16:06
10.505Pöllänen JanneNakkila56:07   18:06
11.504Mäkelä JukkaMänttä-Vilppula1:04:03   26:02
12.501Antila PetriPunkalaidun1:14:05   36:04
DNS506Silenko RobertLauttakylän Luja-
Sarjaluettelo
MWPAN WarttiPatikkaN 10 km , tilanne
1.589Tuominen MariAlastaro57:15
2.586Lehtilä MinnaAlastaron Urheilijat1:03:18   6:03
3.587Mäki TyttiAlastaro1:04:26   7:11
4.588Ruoho Taina 1:14:10   16:55
5.590Heinonen KatjaYpäjä1:25:29   28:14
Sarjaluettelo
MWPAM WarttiPatikkaM 10 km , tilanne
1.571Lauhanen RistoLauttajärvi Bisons53:59
Sarjaluettelo
P05 Miehet 5 vuotta 0.4 km , tilanne
1.603Mäkelä SanteriLauttakylän Luja2:05
2.606Saha OnniHuittinen2:41   36
3.601Evala EetuHuittinen2:48   43
4.605Kiuru EliasHuittinen3:05   1:00
5.607Saha NiiloHuittinen3:05   1:00
6.602Kangasperko LeeviTurku4:00   1:55
Sarjaluettelo
T05 Naiset 5 vuotta 0.4 km , tilanne
1.801Anttila MiljaNakkilan Vire2:06
2.803Häkkinen MettePunkalaidun2:23   17
3.804Ranta TyttiHuittinen2:34   28
4.805Saarinen SiiriNokia3:17   1:11
5.802Helkkula AdeleEura3:18   1:12
6.806Kiuru SeelaHuittinen3:55   1:49
7.604Saarinen EmmiNokia4:21   2:15
DNF807Ranta LilliHuittinen-
Sarjaluettelo
P07 Miehet 7 vuotta 2 km , tilanne
1.644Turgan RimoHuittinen12:00
2.641Helkkula AndreasEura12:48   48
3.642Häkkinen VeetiPunkalaidun14:21   2:21
DNS643Laamanen RomaLauttakylän Luja-
Sarjaluettelo
T07 Naiset 7 vuotta 2 km , tilanne
1.841Kangasperko SanniTurku12:51
2.842Sivula SenniLauttakylän Luja15:12   2:21
Sarjaluettelo
P09 Miehet 9 vuotta 2 km , tilanne
1.681Helkkula AugustEura10:12
2.682Mäkelä SakariLauttakylän Luja10:29   17
Sarjaluettelo
T09 Naiset 9 vuotta 2 km , tilanne
1.881Aarnio AinoYlöjärven Ryhti9:58
2.887Mäki IdaVirttaan Nousu10:19   21
3.886Mäkelä SiiriLauttakylän Luja10:28   30
4.889Teronen AnniVsV10:29   31
5.885Laine LiinaLauttakylän Luja10:34   36
6.888Pohjolainen EeviLauttakylän Luja11:23   1:25
7.884Kaapu MiljaPunKu12:19   2:21
8.882Alanen AadaLauttakylän Luja13:24   3:26
9.890Kaunistola HeidiLauttakylän Luja14:11   4:13
10.883Anttila KerttuNakkilan Vire14:58   5:00
Sarjaluettelo
P11 Miehet 11 vuotta 2 km , tilanne
1.722Helkkula EmanuelEura9:47
2.723Lehtilä TeemuAlastaron Urheilijat10:35   48
3.726Lehtinen VerneriLauttakylän Luja10:37   50
4.724Mattila EetuVirttaan Nousu10:56   1:09
5.721Heikkinen NikoPunKu11:22   1:35
6.725Laine SeveriLauttakylän Luja11:33   1:46
Sarjaluettelo
T11 Naiset 11 vuotta 2 km , tilanne
1.921Aarnio AdaYlöjärven Ryhti9:10
2.923Anttila AinoNakkilan Vire10:43   1:33
3.922Alanen JennyLauttakylän Luja12:53   3:43
Sarjaluettelo
P13 Miehet 13 vuotta 4 km , tilanne
1.762Lampinen AleksiPunKu18:33
2.761Alanen AkseliLauttakylän Luja21:52   3:19
Sarjaluettelo
T13 Naiset 13 vuotta 4 km , tilanne
DNS961Heikkinen HeidiPunKu-
DNS962Pohjolainen EmmiLauttakylän Luja-
DNS963Vaintola EveliinaAlastaron Urheilijat-
Sarjaluettelo