XX Rautaveden Maraton 2019

Vammalan Seudun Voima. Urheilukenttä.

Rautaveden maraton - perinteinen ja omalaatuinen

Päivän kisan tulokset (tulospalvelu Timo Jokinen/ ExTime)

Tuloste on valmis 20:03:37
Kilpailun sarjat: MYL; M40; M50; M60; M70; NYL; N40; N50; M90; PMYL; PM40; PM50; PM60; PNYL; PN40; PN50; PN60; NYL10; N10_50; MYL10; M10_50; K10; K100
Sija Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan Kilpailijan lähtöaika
MYL M maraton 42.2 km , tilanne
1. 96Jukka Nurminen 2:47:14 11:00:00
2. 14Thomas RamstedtIF Fyren2:56:32   9:1811:00:00
3.124Juhani Yli-MarttilaTeam Rahola3:20:56   33:4211:00:00
4. 21Antti JärvinenLiikuttavat3:48:22   1:01:0811:00:00
5. 19Marcus Kivi 3:50:01   1:02:4711:00:00
6. 15Lauri SinisaloTeam Rahola3:53:30   1:06:169:00:33
7. 16Jari Huhtala100mc4:16:59   1:29:4510:02:00
8. 20Hannu Riihiaho 4:53:31   2:06:1711:00:00
9. 17Juha MiettinenTurku5:10:20   2:23:0610:02:00
DNF 18Ville MäkeläIF Solvalla Vargarna 11:00:00
Sarjaluettelo
M40 M40 maraton 42.2 km , tilanne
1. 27Marko JärriLiikuttavat2:56:43 11:00:00
2. 28Pasi HelinFMR3:42:19   45:3611:00:00
3. 29Marko MartikainenKenttäurheilijat-583:48:23   51:4010:02:00
4. 94Antti AaltonenNoCanDo4:01:51   1:05:0811:00:00
5. 30Jari NieminenTeam Rahola4:05:09   1:08:269:00:33
6. 98Asko Malkamäki 4:32:30   1:35:4711:00:00
7.101Petri KasurinenSOK4:33:51   1:37:0811:00:00
8. 40Antti LahtiSasky4:55:21   1:58:389:00:33
9. 24Mika Hämäläinen 5:01:22   2:04:3910:02:00
10. 26Sixto Alvin Ibarra 5:03:23   2:06:4011:00:00
11. 25Toni KoskinenStokiksen seisojat5:35:03   2:38:2010:02:00
DNF 22Jani KuuselaFMR 11:00:00
DNF 23Margus KivirüütSimuna Sport club 11:00:00
Sarjaluettelo
M50 M50 maraton 42.2 km , tilanne
1.100Timo KauppilaYlöjärven Urheilijat3:27:41 11:00:00
2. 97Antti Harjunmaa 3:35:54   8:1311:00:00
3. 37Ari IlolaForssan Salama3:43:48   16:0711:00:00
4. 43Eero PouruKylmäkosken Veikot3:52:35   24:5411:00:00
5.102Jouni JaakolaTeam Huumori3:54:46   27:0511:00:00
6. 33Juha MäkeläToijalan Vauhti3:55:50   28:0911:00:00
7. 39Erkki ItkonenHämeenlinnan Tarmo3:57:56   30:1511:00:00
8. 99Jarkko KnuuttiKJV3:58:03   30:2211:00:00
9. 42Jyrki LähteenmäkiTampereen maratonklubi ry4:07:39   39:5810:02:00
10. 36Jari RauhalaNautiskelijamaratoonarit ry, Nami4:10:05   42:2410:02:00
11. 35Pasi SandholmLiikuttavat4:17:06   49:2511:00:00
12. 34Kari HaukkalaHäjyt Seinäjoki4:18:38   50:5710:02:00
13. 32Petri MononenTeam Rahola4:18:56   51:159:00:33
14. 93Timo HerralaNami4:23:36   55:5510:02:00
15. 86Rainer HassiA-Koitto#336, Tampere4:45:47   1:18:0610:02:00
16.134Jari LintukangasYpäjä5:19:46   1:52:0510:02:00
17.200Petri AlkioraPolamk5:20:42   1:53:0110:02:00
18. 44Jouni Jaakkonen100mc5:26:04   1:58:2310:02:00
19. 38Tapio MetsoStokiksen seisojat5:35:03   2:07:2210:02:00
20. 41Pekka Mononen100mc.fi5:36:45   2:09:0410:02:00
DNF 31Jukka Jalovaara 11:00:00
Sarjaluettelo
M60 M60 maraton 42.2 km , tilanne
1. 87Olavi Kuja-LipastiHäjyt3:38:04 10:02:00
2.250Erkki HalkivahaOripään Vesa4:13:12   35:0811:00:00
3.378Timo PyykkönenWihan kilometrit4:47:54   1:09:5011:00:00
4. 89Jukka RönkäRaahen maitohapot4:56:03   1:17:5910:02:00
5. 45Antero HolmaAlahärmän Kisa4:56:21   1:18:1710:02:00
6. 88Tapani Välimäki 5:44:08   2:06:0410:02:00
7.305Tapio KoivuTeam Raju5:52:23   2:14:1910:02:00
Sarjaluettelo
M70 M70 maraton 42.2 km , tilanne
1. 49Mikko HeiniöFMR3:57:51 11:00:00
2. 47Pertti KalliolaFMR4:49:19   51:2810:02:00
3. 48Unto Stenroos100mc/ Country Club5:56:00   1:58:0910:02:00
Sarjaluettelo
NYL N maraton 42.2 km , tilanne
1. 69Elina JunnilaCountry Club3:33:22 11:00:00
2. 68Anne HalkivahaTeam Raju3:49:03   15:4111:00:00
3. 71Iida SinisaloTeam Rahola3:53:29   20:079:00:33
4. 70Elina LiuhaKarkku4:09:43   36:2110:02:00
5. 73Maija HenttonenPuusepänliike Henttonen Ky4:09:50   36:2810:02:00
6. 72Anna-Leena Korhonen 4:14:23   41:0111:00:00
7. 92Julia Karjalainen 5:01:15   1:27:5310:02:00
DNF 67Eeva-Maija Siimes 11:00:00
Sarjaluettelo
N40 N40 maraton 42.2 km , tilanne
1. 76Milla Köynnös 3:55:45 11:00:00
2.103Anna TomulaPori4:02:15   6:3011:00:00
3.333Anu OssbergTeam Rahola4:18:56   23:119:00:33
4. 95Irene Paajanen 4:40:17   44:3211:00:00
5. 74Katja Koivulahti 4:45:31   49:4611:00:00
Sarjaluettelo
N50 N50 maraton 42.2 km , tilanne
1. 81Anne Silvan 4:09:45 11:00:00
2. 82Pia Auvinen100mc.fi4:20:19   10:3410:02:00
3. 78Helena PajulaYpäjän Yllätys4:27:11   17:2610:02:00
4.986Ritva Vallivaara-Pasto100mc5:26:04   1:16:1910:02:00
DNF 77Raija Frantsi 11:00:00
DNF 80Outi PeltoniemiLiikuttavat 11:00:00
Sarjaluettelo
M90 Sarja 90 42.2 km , tilanne
1. 85Pirkka Kuusela 4:15:54 10:02:00
2. 50Riku RantanenRed Barons4:27:31   11:3710:02:00
3. 83Joonas KorpelaNostelema5:06:47   50:5310:02:00
4. 84Tapio JokinenNokian Renkaat Oyj5:12:29   56:3510:02:00
Sarjaluettelo
PMYL M puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.387Wili HukkanenKalaneuvos1:31:37 11:30:00
2.321Matti HelénTuUL1:32:06   2911:30:00
3.322Jarno Tuominen 1:43:11   11:3411:30:00
4.320Henri Nurminen 1:45:32   13:5511:30:00
5.380Tapani MattilaNellimin Pyry1:46:43   15:0611:30:00
6.324Johannes HarjulaTelilän Sähkötyö Oy1:49:31   17:5411:30:00
7.325Pekka TeliläTelilän Sähkötyö Oy1:49:31   17:5411:30:00
8.377Jouko ArkkolaIsokyrö1:57:15   25:3811:30:00
9.323Kevin Kivi 2:12:22   40:4511:30:00
10.318Petteri RautumaWertsin Wipeltäjät2:30:15   58:3811:30:00
DNS319Lauri Myllymäki 11:30:00
Sarjaluettelo
PM40 M40 puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.391Antti MattilaHelsingin Juoksijat1:24:18 11:30:00
2.386Ari MäkirantaVantaa1:24:40   2211:30:00
3.335Yrjö PaananenTampereen palokunnan urheilijat1:34:49   10:3111:30:00
4.334Miikka NaskaliTottijärven Nousevat Tähdet1:40:04   15:4611:30:00
5.374Jarmo PouruKiikka1:42:02   17:4411:30:00
6.327Alar Kolga 1:48:02   23:4411:30:00
7.328Markku LaukkaT81:50:53   26:3511:30:00
DNS326Ville AhvenusPunkalaitumen kunta 11:30:00
DNF330Markku MännistöAPK-maratoonarit 11:30:00
Sarjaluettelo
PM50 M50 puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.340Timo KolkkavaVaajakosken Kuohu1:34:55 11:30:00
2.383Petri LitmanenTeisko Triathlon1:40:25   5:3011:30:00
3.341Jukka MannerTeam Raju1:41:41   6:4611:30:00
4.392Petri AsikainenEspoo1:46:31   11:3611:30:00
5.388Jouni HakalaRaiKu2:02:22   27:2711:30:00
6.338Jari KurvinenTeam Rahola2:19:25   44:3011:30:00
7.339Simo Kataja-ahoTeam Rahola2:19:25   44:3011:30:00
DNF336Vesa Kerokoski 11:30:00
DNF337Jouni TaipaleKurko DNF Team Sysmä 11:30:00
Sarjaluettelo
PM60 Miehet 60 vuotta 21.1 km , tilanne
1.389Markku VirtaLoimaan Leisku1:31:39 11:30:00
2.375Heino AaltoHollola1:33:42   2:0311:30:00
3.379Hannu KuosmanenMäntylahden Veto1:36:11   4:3211:30:00
4.385Jaakko RouhiainenTeivo Stayers1:47:30   15:5111:30:00
5.342Juhani KortelahtiPunkalaidun1:47:36   15:5711:30:00
6.381Timo MaunulaValkeakosken Haka1:52:28   20:4911:30:00
7.344Tapio AaltoTampere1:55:20   23:4111:30:00
8.343Erkki KytönenCMI Oy Ltd2:03:06   31:2711:30:00
9.376Juhani VuorenmaaHäjyt2:18:20   46:4111:30:00
10.345Hannu MajamaaKankaanpää2:28:46   57:0711:30:00
11.382Paavo SaariHäjyt2:32:14   1:00:3511:30:00
Sarjaluettelo
PNYL N puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.357Marianne ViitamaaVammalan seudun Voima1:38:25 11:30:00
2.355Ellinoora ReiviläTampereen maratonklubi1:53:11   14:4611:30:00
3.354Liisa LaikkoLiikuttavat1:53:40   15:1511:30:00
4.351Marianne PalmuTuUL1:55:16   16:5111:30:00
5.356Laura Punkka 2:02:17   23:5211:30:00
6.384Naomi Mäki-SoiniKJV2:05:13   26:4811:30:00
7.350Linnea Tokola 2:07:14   28:4911:30:00
8.348Elina Vanne 2:11:02   32:3711:30:00
9.349Maiju Kivi 2:14:32   36:0711:30:00
10.352Pia RannikkoTelia runners2:22:00   43:3511:30:00
11.390Anna Rämö 2:36:41   58:1611:30:00
12.353Stefanie LavanRovaniemen Pähkähullut2:37:22   58:5711:30:00
13.347Katinka Sarjanoja 3:24:02   1:45:3711:30:00
DNF346Hanna Korpela 11:30:00
Sarjaluettelo
PN40 N40 puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.367Anna Kuitunen 2:09:14 11:30:00
2.360Pippa LaukkaAava Virta2:13:40   4:2611:30:00
DNF358Raina Kolga 11:30:00
DNF359Anna-Liisa HäkkinenPunkalaidun 11:30:00
Sarjaluettelo
PN50 N50 puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.372Minna NurroTeam Rahola2:18:07 11:30:00
2.370Kirsi Tuomisto-Kataja-ahoTeam Rahola2:19:27   1:2011:30:00
3.371Saija Nuotiomaa 2:35:59   17:5211:30:00
DNF368Stiina EnqvistTREMK 11:30:00
DNF369Eija MelinTeam Rahola 11:30:00
Sarjaluettelo
PN60 N60 puolimaraton 21.1 km , tilanne
1.373Merja Laihonen 2:26:28 11:30:00
Sarjaluettelo
NYL10 Naiset 10 km , tilanne
1.670Minna Haka-RiskuVammalan seudun Voima39:44 11:45:00
2.695Veera MattilaVammalan seudun Voima45:17   5:3311:45:00
3.696Pauliina KoivuniemiVammalan seudun Voima47:56   8:1211:45:00
4.687Ilona LampilaVammalan seudun Voima49:01   9:1711:45:00
5.672Sanna Tuppurainen 52:38   12:5411:45:00
6.652Kaisa TeerikoskiHuittisten Seudun Ratsastajat52:51   13:0711:45:00
7.640Soila Myllymäki 54:33   14:4911:45:00
8.642Tia PalomäkiOP Sastamala54:51   15:0711:45:00
9.653Mari HeikkiläTriVA Team55:20   15:3611:45:00
10.684Tanja LappalainenTrosa Edanö IBK55:28   15:4411:45:00
11.698Outi LepistöJumesniemen Juoksijat55:53   16:0911:45:00
12.639Johanna Jokinen 55:58   16:1411:45:00
13.688Karoliina MäkinenTT22657:24   17:4011:45:00
14.679Minna Mäkelä 57:26   17:4211:45:00
15.669Siiri Lehtott22658:34   18:5011:45:00
16.651Susanna Mäntylä 1:00:03   20:1911:45:00
17.648Maija Bondar 1:00:11   20:2711:45:00
18.649Anna LeppäniemiTelilän Sähkötyö Oy1:03:51   24:0711:45:00
19.645Anni LiemolaOP Sastamala1:06:29   26:4511:45:00
20.647Kaisa HeinoHuittisten Seudun Ratsastajat1:06:49   27:0511:45:00
21.641Laura SeppäOP Sastamala1:09:45   30:0111:45:00
22.650Katja SaariTelilän Sähkötyö Oy1:11:27   31:4311:45:00
23.646Maarit Lähteenmäki 1:15:47   36:0311:45:00
DNS638Milka Raivio 11:45:00
DNS643Petra HarjulaOP Sastamala 11:45:00
Sarjaluettelo
N10_50 Naiset 50 vuotta 10 km , tilanne
1.654Päivi MäkeläLiikuttavat49:34 11:45:00
2.655Tuula MajanderHämeenlinnan Tarmo50:40   1:0611:45:00
3.658Marjo TossavainenTampere52:15   2:4111:45:00
4.656Katriina LaurilaVammalan seudun Voima53:11   3:3711:45:00
DNS657Niina JoensuuKokemäki 11:45:00
Sarjaluettelo
MYL10 Miehet 10 km , tilanne
1.628Janne NiemiJanakkalan Jana36:04 11:45:00
2.619Joonas KuismaTampereen Maratonklubi36:48   4411:45:00
3.694Otto NiemeläTeivo Stayers37:06   1:0211:45:00
4.700Juha NyyssönenKylve37:30   1:2611:45:00
5.697Aki NiemiTeivo Stayers37:48   1:4411:45:00
6.626Samuli KeroVammalan seudun Voima38:07   2:0311:45:00
7.627Juha-Pekka KoivulaSastamala40:11   4:0711:45:00
8.682Iiro SuppulaKuoreveden Kärki42:50   6:4611:45:00
9.683Lauri Hämeen-AnttilaHelsinki45:35   9:3111:45:00
10.674Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö48:57   12:5311:45:00
11.693Ilkka HanneliusRauma50:12   14:0811:45:00
12. 79Teppo OrasOP Sastamala54:08   18:0411:45:00
13.621Eero HonkamäkiTelilän Sähkötyö Oy54:38   18:3411:45:00
14.625Mikael RajalaTelilän Sähkötyö Oy54:40   18:3611:45:00
15.623Tero MustalahtiTelilän Sähkötyö Oy55:11   19:0711:45:00
16.622Janne VirtanenTelilän Sähkötyö Oy58:21   22:1711:45:00
17.620Mauri HuhtakangasTelilän Sähkötyö Oy1:20:37   44:3311:45:00
DNS616Samuli MattilaHämeenlinnan Tarmo 11:45:00
DNS617Markus MyllymäkiTeam 226 11:45:00
DNS618Janne PohjolainenOP Sastamala 11:45:00
DNS624Juho PärssinenTelilän Sähkötyö Oy 11:45:00
Sarjaluettelo
M10_50 Miehet 50 vuotta 10 km , tilanne
1.671Hannu VirtanenKunto-Pirkat41:53 11:45:00
2.680Hannu KaunistoSASKY46:07   4:1411:45:00
3. 75Aki Seppänen 46:34   4:4111:45:00
4. 46Jukka MajanderHämeenlinnan Tarmo46:41   4:4811:45:00
5.691Ilkka VakkuriKanKu50:47   8:5411:45:00
6.701Hannu NikkiläTyrvää51:47   9:5411:45:00
7.629Timo Lepistö 51:51   9:5811:45:00
8.678Seppo Lehtomäki 54:25   12:3211:45:00
9.681Juha PakkanenPIR-HI54:26   12:3311:45:00
10.686Jari Rantala 59:41   17:4811:45:00
11.690Keith Montalvo 1:09:12   27:1911:45:00
Sarjaluettelo
K10 Kuntokymppi 10 km , tilanne
1.659Ilkka HurmansaloKoneistamo Valtsu Oy43:19 11:45:00
2.599Jaakko Sundberg 48:51   5:3211:45:00
3.699Soini VirtanenNummela55:20   12:0111:45:00
4.636Markus HuhdanpääKoneistamo Valtsu Oy57:08   13:4911:45:00
5.600Jukka HurmansaloKoneistamo Valtsu Oy57:38   14:1911:45:00
6.598Aki Järvelin 57:45   14:2611:45:00
7.666Heini Halme 58:45   15:2611:45:00
8.644Lauri Mäkelä 58:45   15:2611:45:00
9.685Samuli Rantala 59:40   16:2111:45:00
10.637Petri HuhdanpääKoneistamo Valtsu Oy1:00:26   17:0711:45:00
11.673Jari Heinonen 1:02:33   19:1411:45:00
12.329Tapio KarttunenHuittinen1:05:18   21:5911:45:00
13.668Kaisa LeanderHuittisten Seudun Ratsastajat1:06:06   22:4711:45:00
14.689Tanja Lähteenmäki 1:09:12   25:5311:45:00
15.667Tuomo Tikka 1:21:03   37:4411:45:00
Sarjaluettelo
K100 Sarja 100 10 km , tilanne
1.675Jan MäntyharjuPorukkalenkit55:36 11:45:00
2.677Juho Koskinen 55:47   1111:45:00
3.676Kari KytönenKaarina1:06:20   10:4411:45:00
4.692Timo HanneliusRauma1:20:25   24:4911:45:00
Sarjaluettelo