Satakunnan PM-viestit 17.2.2019

Hiittenharju, Harjavalta

Satakunnan PM-viestit, HS-alueviestit

Alustava aikataulu ja järjestys
M10 klo 11:00, N10 klo 11:02 ja N12 klo 11:04
M12, M14 ja N14 klo 11:40
N16 ja N klo 11:42
M16 ja M20 klo 11:44

ExTime.fiTimo Jokinen
Tuloste on valmis 13:07:04

Kilpailun sarjat: M10-V; N10-V; N12-V; M12-V; M14-V; N14-V; N16-V; NYL-V; M16-V; M20-V

M10-V Miehet 10 vuotta 6 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 1VSVVammalan Seudun Voima 8.37 18.25 27.28
2. 3Kankaanpään UrheilijatKankaanpään Urheilijat 9.54 20.58 32.08   4:40
3. 5Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 10.17 21.58 32.56   5:28
4. 4Nakkilan VireNakkilan Vire 8.44 20.11 34.43   7:15
5. 2Rasti-LukkoRasti-Lukko 11.38 28.32 39.06   11:38
Sarjaluettelo

N10-V Naiset 10 vuotta 6 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 6Rasti-Lukko1Rasti-Lukko 10.45 21.39 32.05
2. 8Kankaanpään UrheilijatKankaanpään Urheilijat 10.01 21.13 32.06   1
3. 10Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 9.26 20.28 33.26   1:21
4. 7Nakkilan Vire 1Nakkilan Vire 9.24 21.26 33.43   1:38
5. 12Rasti-Lukko3Rasti-Lukko 12.24 24.57 36.46   4:41
6. 9Rasti-Lukko2Rasti-Lukko 11.29 24.56 37.13   5:08
7. 11Nakkilan Vire 2Nakkilan Vire 12.43 26.40 42.20   10:15
Sarjaluettelo

N12-V Naiset 12 vuotta 6 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 18Rasti-LukkoRasti-Lukko 7.39 16.02 24.03
2. 19Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 8.42 18.35 26.43   2:40
3. 17Nakkilan VireNakkilan Vire 7.41 17.31 27.30   3:27
Sarjaluettelo

M12-V Miehet 12 vuotta, Viesti 9 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 14VSVVammalan Seudun Voima 11.29 24.52 37.45
2. 16Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 16.19 34.38 52.11   14:26
DNS 13Rasti-LukkoRasti-Lukko000
DNS 15ParkUParkanon Urheilijat000
Sarjaluettelo

M14-V Miehet 14 vuotta 9 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 21Kankaanpään UrheilijatKankaanpään Urheilijat 12.04 24.37 37.57
2. 20Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 12.39 26.50 39.18   1:21
Sarjaluettelo

N14-V Naiset 14 vuotta 9 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 22Nakkilan Vire 1Nakkilan Vire 11.44 23.32 35.27
2. 23Nakkilan Vire 2Nakkilan Vire 11.14 24.05 37.23   1:56
Sarjaluettelo

N16-V Naiset 16 vuotta 9 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 28VSVVammalan Seudun Voima 10.16 21.21 32.24
2. 27Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 11.12 24.16 37.44   5:20
Sarjaluettelo

NYL-V Naiset 9 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 31Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 10.34 23.51 35.29
2. 30Nakkilan VireNakkilan Vire 11.42 25.49 41.01   5:32
Sarjaluettelo

M16-V Miehet 16 vuotta 15 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 25Jämin JänneJämin Jänne 19.37 36.33 52.37
2. 24Noormarkun NopsaNoormarkun Nopsa 16.11 35.17 53.27   50
3. 26Nakkilan VireNakkilan Vire 20.00 44.20 1.05.50   13:13
Sarjaluettelo

M20-V Miehet 20 vuotta 15 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Vaihto 1. Vaihto 2. Vaihto 3. Ero voittajaan
1. 29Jämin JänneJämin Jänne 14.22 28.34 42.00
Sarjaluettelo