III Huittisten Hullu Hölkkä 2019

Huittisten Keskusurheilukenttä, Kirjatie 2, 32700 Huittinen

Päivän kisan tulokset, ExTime, Timo Jokinen
Sivusto päivittyy itsestään, tosin kelautuu alkuun

Tuloste on valmis 13:22:25
Kilpailun sarjat: PMNY; PMN40; PMN50; PMMY; PMM40; PMM50; NHOL; MHOL; NWARM; MWARM
Lisenssinumero Sija Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan Kilpailijan lähtöaika
PMNY Naiset, puoli 21.1 km , tilanne
1.310Pihla HokkanenKuopion Reipas1:33:30 11:00:09
2.309Essi NikkinenTampere1:59:00   25:3011:00:09
3.308Henna SulkanenHuittinen2:02:07   28:3711:00:09
4.307Katariina Leino 2:12:14   38:4411:00:09
Sarjaluettelo
PMN40 Naiset 40 vuotta, puoli 21.1 km , tilanne
1.330Päivi HakasuoLauttakylän Luja2:03:48 11:00:09
2.331Sari LaaksoAquaplus triatlon2:03:51   311:00:09
Sarjaluettelo
PMN50 Naiset 50 vuotta, puoli 21.1 km , tilanne
1.342Anne SaariTeam Raju1:53:26 11:00:09
2.340Tuula KykyläVampU2:07:41   14:1511:00:09
3.341Anne SankariHarjUs triathlon2:20:54   27:2811:00:09
Sarjaluettelo
PMMY Miehet, puoli 21.1 km , tilanne
1.361Tomi HalmeFinnish Marathon Runners1:18:01 11:00:09
2.365Marko AlinSäkylän Urheilijat1:33:27   15:2611:00:09
3.363Janne HuunonenPori1:34:18   16:1711:00:09
4.357Karri LahtinenSomero1:39:28   21:2711:00:09
5.366Jani PekkolaRockboys oy1:39:49   21:4811:00:09
6.359Kalle Haapaniemi 1:49:19   31:1811:00:09
7.360Jaakko Pylkkö 1:49:43   31:4211:00:09
8.358Airald Dupont 1:52:11   34:1011:00:09
9.364Lauri Mattila 1:52:50   34:4911:00:09
10.367Teemu TeiniKauttua1:59:12   41:1111:00:09
11.362Mikko AaltonenTampere2:15:35   57:3411:00:09
Sarjaluettelo
PMM40 Miehet 40 vuotta, puoli 21.1 km , tilanne
1.381Erkki VuorenmaaTurku1:18:10 11:00:09
2.382Toni TupalaKöyliö1:30:59   12:4911:00:09
3.383Mikko KulonsivuAquaplus1:43:31   25:2111:00:09
4.380Ville AhvenusPunkalaidun2:05:01   46:5111:00:09
DNF384Miikka HietarintaPiikkiö 11:00:09
Sarjaluettelo
PMM50 Miehet 50 vuotta, puoli 21.1 km , tilanne
1.392Mika LempiäinenTurku1:29:02 11:00:09
2.393Antti Maisi 1:33:35   4:3311:00:09
3.394Pekka WiikSammun Kunto1:42:14   13:1211:00:09
4.391Heino VoutilainenKKP1:45:05   16:0311:00:09
5.395Pasi HelppolainenKokemäki1:48:05   19:0311:00:09
6.390Asko KokkonenVampulan Urheilijat1:50:30   21:2811:00:09
Sarjaluettelo
NHOL Naiset Hölkkä 6.4 km , tilanne
1.124Kaisa TeerikoskiHuittisten Seudun Ratsastajat30:05 11:30:10
2.125Anita Ylä-KeroHinnerjoki31:42   1:3711:30:10
3.127Heidi EskolaLoimaa33:48   3:4311:30:10
4.131Liina LaineLauttakylän Luja35:05   5:0011:30:10
5.129Elina HurmerintaLoimaa35:56   5:5111:30:10
6.126Pirjo HuuhtanenHämeenlinna38:02   7:5711:30:10
7.123Kaisa LeanderHuittisten Seudun Ratsastajat38:56   8:5111:30:10
8.130Satu MoisioHuittinen39:18   9:1311:30:10
9.128Leena AhonenTremk46:57   16:5211:30:10
Sarjaluettelo
MHOL Miehet Hölkkä 6.4 km , tilanne
1.157Jorma EskolaLoimaa33:49 11:30:10
2.158Jorma S. TiiriLoimaa34:17   2811:30:10
3.156Jukka PirhonenHämeenlinna39:55   6:0611:30:10
4.159Teuvo HietamäkiRaisio1:01:52   28:0311:30:10
4.160Usko LindNurmijärvi1:01:52   28:0311:30:10
Sarjaluettelo
NWARM WarttiMaratonN 10.55 km , tilanne
1.220Tiina ValamaaKKV44:06 11:15:10
2.218Laura SinikallasLapin Salama47:58   3:5211:15:10
3.226Riina TainioEura49:59   5:5311:15:10
4.221Mari KaunistoSäkylän Urheilijat52:31   8:2511:15:10
5.228Anne-Mari TorpoAsema fysioterapia53:12   9:0611:15:10
6.216Sari HalmeFinnish Marathon Runners54:07   10:0111:15:10
7.225Marisa KaunistoCrossFit Messukylä54:15   10:0911:15:10
8.224Karla RantanenCrossFit Messukylä56:16   12:1011:15:10
9.215Virpi TenkanenMellilä57:48   13:4211:15:10
10.217Arja KyttänenHämeenlinna58:40   14:3411:15:10
11.219Nina SkinnariKokemäki59:43   15:3711:15:10
12.227Johanna RantaKokemäki1:04:07   20:0111:15:10
13.222Noora MäkeläLauttakylän Luja1:04:09   20:0311:15:10
13.223Anna Koski 1:04:09   20:0311:15:10
Sarjaluettelo
MWARM WarttiMaratonM 10.55 km , tilanne
1.267Samuli KeroVammalan seudun Voima39:52 11:15:10
2.259Pekka LeppänenMellilä44:01   4:0911:15:10
3.266Tatu UusikartanoRLAIV48:29   8:3711:15:10
4.268Kari KantolaSaanan Veikot54:32   14:4011:15:10
5.270Reima HietaLieto55:10   15:1811:15:10
6.271Olli LangenojaHuittinen55:16   15:2411:15:10
7.262Tomi AarnioTampere58:10   18:1811:15:10
8.260Pekka KujanpääHuittinen58:51   18:5911:15:10
9.264Akseli AlanenLauttakylän Luja1:01:42   21:5011:15:10
10.269Roger Majorin 1:02:41   22:4911:15:10
11.265Eero MattilaHuhtamo1:03:18   23:2611:15:10
12.261Esa MattilaHuhtamo1:03:35   23:4311:15:10
13.258Tapio KarttunenHuittinen1:03:41   23:4911:15:10
DNS263Jussi AlanenLauttakylän Luja 11:15:00
Sarjaluettelo