Satakunnan Junior-/ Seuracup 1/4 2018

Satakunnan Junior-/ Seuracup 1/4

Käenkosken Hiihtokeskus, Parkanon Urheilijat

Hiihtokeskuksentie, 39700 Parkano

Päivän kisan tulokset (tulospalvelu Timo Jokinen/ ExTime)


Tuloste on valmis 13:20:58
Kilpailun sarjat: N6; M6; N7; M7; N8; M8; N9; M9; N10; M10; N11; M11; N12; M12
SijaLisenssinumeroKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiTulosEro voittajaanKilpailijan lähtöaika
N6 Naiset 6 vuotta 0.5 km V, tilanne
1.60163508 1Minttu PääkkönenVammalan Seudun Voima1:44 12:00:00.00
Sarjaluettelo
M6 Miehet 6 vuotta 0.5 km V, tilanne
1.60180461 7Elias LähdeVammalan Seudun Voima2:49 12:03:00.00
2.60182147 6Kaarlo KaukoRasti-Lukko3:12   2312:02:30.00
3.60177121 5Pessi KorhonenSiikaisten Sisu3:39   5012:02:00.00
Sarjaluettelo
N7 Naiset 7 vuotta 1 km V, tilanne
1.40464118 18Milja AnttilaNakkilan Vire3:40 12:08:30.00
2.40472415 11Wilhelmiina RuohomäkiNoormarkun Nopsa4:33   5312:05:00.00
3.60133634 14Aino HietaojaKankaanpään Urheilijat4:37   5712:06:30.00
4.40408467 12Hilda RintamäkiKankaanpään Urheilijat4:53   1:1312:05:30.00
5.40454199 13Saratuulia MiikkulainenRasti-Lukko5:01   1:2112:06:00.00
6.40453510 17Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa5:04   1:2412:08:00.00
7.40404276 15Miia KallioNoormarkun Nopsa5:14   1:3412:07:00.00
8.40454197 16Julia SköldRasti-Lukko5:19   1:3912:07:30.00
Sarjaluettelo
M7 Miehet 7 vuotta 1 km V, tilanne
1.40458940 24Eemeli HietaojaKankaanpään Urheilijat3:53 12:11:30.00
2.40413216 23Santeri MäkeläLauttakylän Luja4:25   3212:11:00.00
3.60145027 22Juho KuuskoskiKankaanpään Urheilijat4:52   5912:10:30.00
4.40465809 25Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa9:06   5:1312:12:00.00
Sarjaluettelo
N8 Naiset 8 vuotta 1 km V, tilanne
1.40454200 32Olga KaukoRasti-Lukko3:58 12:15:30.00
2.40466270 33Noora RaitinpääJämin Jänne4:15   1712:16:00.00
3.40409276 36Mia HaapavuoriRasti-Lukko4:25   2712:17:30.00
4.40465634 35Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa4:30   3212:17:00.00
5.40402436 31Emma VaahtioUlvilan Ura5:03   1:0512:15:00.00
6.40406108 29Aurora LehtonenUlvilan Ura5:05   1:0712:14:00.00
7.60171580 37Miisa SaloHonkajoen Seudun Urheilijat5:18   1:2012:18:00.00
8.60182146 34Elsa MyllymäkiParkanon Urheilijat6:24   2:2612:16:30.00
DNS60182136 30Sara PajustoParkanon Urheilijat- 12:14:30.00
Sarjaluettelo
M8 Miehet 8 vuotta 1 km V, tilanne
1.40350595 44Lukas HeinonenRasti-Lukko3:18 12:21:30.00
2.40272636 41Visa LampilaVammalan Seudun Voima3:29   1112:20:00.00
3.40401477 42Nuutti RuusunenRasti-Lukko3:35   1712:20:30.00
4.40396573 43Väinö KoivuVammalan Seudun Voima3:46   2812:21:00.00
5.40395840 47Vesperi LainoKankaanpään Urheilijat3:53   3512:23:00.00
6.40406947 48Antti TuomistoVammalan Seudun Voima4:36   1:1812:23:30.00
7.40417268 45Olli TenhoNoormarkun Nopsa5:18   2:0012:22:00.00
ULK40402690 46Jussi NiemeläKauhajoen Karhu4:01 12:22:30.00
Sarjaluettelo
N9 Naiset 9 vuotta 1.5 km V, tilanne
1.40348551 54Anni RohilaRasti-Lukko4:29 12:26:30.00
2.40288774 53Sara KarimäkiVammalan Seudun Voima5:41   1:1212:26:00.00
3.40272288 60Anna SaineKankaanpään Urheilijat6:03   1:3412:29:30.00
4.40298678 56Vilma PääkkönenVammalan Seudun Voima6:05   1:3612:27:30.00
5.40401474 58Jenny SköldRasti-Lukko6:16   1:4712:28:30.00
6.40458594 57Elsa HietaojaKankaanpään Urheilijat6:35   2:0612:28:00.00
7.40345726 59Sanni KorhonenSiikaisten Sisu6:43   2:1412:29:00.00
8.40454198 52Sallamaria MiikkulainenRasti-Lukko7:32   3:0312:25:30.00
9. 55Helmi ÄäreläNakkilan Vire8:18   3:4912:27:00.00
Sarjaluettelo
M9 Miehet 9 vuotta 1.5 km V, tilanne
1.40264439 69Niklas LehtinenRasti-Lukko4:47 12:34:00.00
2.40272653 68Nico VälimäkiVammalan Seudun Voima4:52   512:33:30.00
3.40386040 64Toivo KoivuVammalan Seudun Voima4:54   712:31:30.00
4.40338686 70Leevi PeinKankaanpään Urheilijat5:18   3112:34:30.00
5.40442357 71Elmeri HaapamäkiParkanon Urheilijat6:17   1:3012:35:00.00
6.40466832 67Aaro YlilammiParkanon Urheilijat6:52   2:0512:33:00.00
7.40273104 66Rimo TurganLauttakylän Luja8:18   3:3112:32:30.00
ULK40279356 65Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat4:50 12:32:00.00
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km V, tilanne
1.40132472 85Liina LaineLauttakylän Luja4:44 12:42:00.00
2.40214416 76Eevi PohjolainenLauttakylän Luja5:06   2212:37:30.00
3.40266526 82Stella MäättänenNoormarkun Nopsa5:16   3212:40:30.00
4.40211177 78Kerttu AnttilaNakkilan Vire5:19   3512:38:30.00
5.40332083 79Neea LindroosNoormarkun Nopsa5:20   3612:39:00.00
6.40348173 84Inka KuusiluomaParkanon Urheilijat5:26   4212:41:30.00
7.40286484 83Linnea LähdeVammalan Seudun Voima5:41   5712:41:00.00
8.40292024 75Milla YlilammiHonkajoen Seudun Urheilijat5:58   1:1412:37:00.00
9.40129913 80Milja KaapuPunkalaitumen Kunto6:31   1:4712:39:30.00
10.60171578 81Minea SaloHonkajoen Seudun Urheilijat7:16   2:3212:40:00.00
ULK40221767 77Minttu SaariÄhtärin Urheilijat4:30 12:38:00.00
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km V, tilanne
1.40225233 93Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa4:24 12:46:00.00
2.40283653 91Oula KuusiluomaParkanon Urheilijat4:41   1712:45:00.00
3.40267192 92Jaakko JussilaHonkajoen Seudun Urheilijat5:15   5112:45:30.00
4.40350448 95Sakari MäkeläLauttakylän Luja5:18   5412:47:00.00
5.40284268 94Kalle KyöstiParkanon Urheilijat5:41   1:1712:46:30.00
6.40272290 96Jere PeltomäkiKankaanpään Urheilijat6:04   1:4012:47:30.00
DNS40333983 89Olavi TuomistoVammalan Seudun Voima- 12:44:00.00
DNS40286079 90Matias TiiraRasti-Lukko- 12:44:30.00
Sarjaluettelo
N11 Naiset 11 vuotta 2 km V, tilanne
1.40222602109Emilia HelmiNoormarkun Nopsa6:27 12:54:00.00
2.40138086101Siiri LainoKankaanpään Urheilijat6:41   1412:50:00.00
3.40211022104Maija VuoriNakkilan Vire7:01   3412:51:30.00
4.40350447110Siiri MäkeläLauttakylän Luja7:02   3512:54:30.00
5.40361878100Nelli MäenpääRasti-Lukko7:18   5112:49:30.00
6.40361879111Ida MäenpääRasti-Lukko7:25   5812:55:00.00
7.40404279105Hilla TenhoNoormarkun Nopsa7:35   1:0812:52:00.00
8.40357515107Venla RaukolaKankaanpään Urheilijat10:17   3:5012:53:00.00
9.40211036102Sofia SjöblomNakkilan Vire10:26   3:5912:50:30.00
10.40216910108Aada AlanenLauttakylän Luja12:00   5:3312:53:30.00
ULK40347825106Elli SipponenJämsänkosken Ilves6:45 12:52:30.00
DNS40401470103Eerika LohtanderRasti-Lukko- 12:51:00.00
Sarjaluettelo
M11 Miehet 11 vuotta 2 km V, tilanne
1.40181017115Luukas LehtinenRasti-Lukko6:10 12:57:00.00
2.40154789116Veli LampilaVammalan Seudun Voima6:37   2712:57:30.00
3.40347912117Tomas HeinonenRasti-Lukko6:39   2912:58:00.00
4.40366983119Aleksi AhlforsRasti-Lukko6:42   3212:59:00.00
5.40150286122Veikka SoikkeliParkanon Urheilijat6:45   3513:00:30.00
6.40218290124Frans RintamäkiKankaanpään Urheilijat6:50   4013:01:30.00
7.40202854118Juho KallioNoormarkun Nopsa7:01   5112:58:30.00
8.40221611123Sami LähdeVammalan Seudun Voima7:37   1:2713:01:00.00
9.40466278120Miika RaitinpääJämin Jänne8:00   1:5012:59:30.00
ULK40414967121Otto NiemeläKauhajoen Karhu7:48 13:00:00.00
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.40142404129Venla LehtonenUlvilan Ura6:31 13:04:00.00
2.40404819128Anna StenroosNakkilan Vire6:32   113:03:30.00
3.40211037130Aino AnttilaNakkilan Vire6:49   1813:04:30.00
4.40264438132Milja TiiraRasti-Lukko6:56   2513:05:30.00
5.40225232131Suvi-Ester KoivistoNoormarkun Nopsa6:59   2813:05:00.00
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.40117850139Verneri LehtinenLauttakylän Luja6:17 13:09:00.00
2.40149368140Leo FabigNoormarkun Nopsa6:42   2513:09:30.00
3.40395842138Henri SaunaluomaKankaanpään Urheilijat6:55   3813:08:30.00
4.40146011136Rami TuominenKankaanpään Urheilijat7:07   5013:07:30.00
5.40132469137Severi LaineLauttakylän Luja7:54   1:3713:08:00.00
6.40413293141Miro KuusimäkiHonkajoen Seudun Urheilijat8:19   2:0213:10:00.00
Sarjaluettelo